Czyszczenie suchymi gazami

Czyszczenie suchymi gazami to skuteczna metoda usuwania zanieczyszczeń z różnego rodzaju powierzchni przemysłowych. Metoda ta bazuje na wykorzystaniu suchego lodu, który jest podobny do granulek, ale składa się z dwutlenku węgla. Gaz jest skondensowany i przez to zamienia się w stałą formę, która nazywa się suchym lodem. Przy ciśnieniu atmosferycznym, granulki suchego lodu są w stanie piaskować powierzchnie, usuwając z nich brud i osad. Ta metoda nie tylko jest bardzo skuteczna, ale również nie uszkadza powłoki, co jest częstym problemem wykorzystując tradycyjne metody czyszczenia. Czyszczenie suchymi gazami znajduje zastosowanie w wielu branżach. W motoryzacji, przemyśle chemicznym oraz spożywczym, gdzie czystość i higiena są szczególnie istotne i wielu innych.

Suchy lód i proces oczyszczania

Suchy lód to popularna metoda czyszczenia, która wykorzystuje dwutlenek węgla o niskiej temperaturze, a tym samym jest bezpieczniejsza niż tradycyjne metody czyszczenia chemicznego. W procesie czyszczenia suchym lodem używamy małych pelletów suchego lodu. Wystrzeliwujemy je z pistoletu z dużą siłą, usuwając wszelkie zanieczyszczenia, takie jak olej, tłuszcz, rdza, itp. Działa to na wszelkiego rodzaju powierzchniach, w tym przemysłowych. Główną zaletą czyszczenia suchym lodem jest to, że jest to nieinwazyjna metoda czyszczenia. Nie stanowi zagrożenia dla środowiska ani nie pochłania wody, jak to ma miejsce w przypadku innych metod czyszczenia. W związku z tym, proces czyszczenia suchym lodem, który jest stosowany w przemyśle. Z każdym rokiem staje się bardziej popularny. Ponieważ efektywnie usuwa zanieczyszczenia, a jednocześnie jest bezpieczny dla środowiska i nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi jest wybierany częściej.

Mycie przemysłowe suchym lodem - rontech.pl
Suchy lód i elektryczność

Czyszczenie urządzeń elektrycznych to proces niezbędny w przemyśle elektronicznym i elektrotechnicznym. W celu utrzymania linii produkcyjnych w czystości oraz przedłużenia żywotności maszyn, stosuje się różne technologie czyszczenia. Jedną z nich jest czyszczenie suchym lodem, które polega na wykorzystaniu przetworzonego dwutlenku węgla w formie stałej, umieszczonego w specjalnym urządzeniu tzw. „dmuchawce”. W trakcie czyszczenia suchym lodem nie ma konieczności demontażu urządzenia, co znacząco przyspiesza proces czyszczenia. Inną metodą jest wydmuchiwanie, czyli usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni pod wysokim ciśnieniem powietrza. Istotna jest dokładność w procesie czyszczenia. Pozostałości z zabrudzeń szkodzą urządzeniom elektrycznym. Prowadzą do uszkodzeń, a tym samym wydłużenia czasu przerwy podczas produkcji.